Vi använder kakor (cookies) för att följa upp hur du och andra besökare använder webbplatsen. Vår leverantör sammanställer den anonyma informationen. Du kan blockera kakor men då visas detta meddelande igen. Läs mer om kakor på Post- och telestyrelsens webbplats

Jag godkänner
Hoppa till huvudinnehållet Till startsidan

Kontakt kommunledning

Här hittar du kontaktuppgifter till våra chefer i kommunledningen, ledande tjänstepersoner i Svedala kommun.

Kommundirektör (Kommunchef)
Johan Lundgren
040-626 81 93
johan.lundgren@svedala.se

Stabchef
Teresa Fridell
040-626 81 23
teresa.fridell@svedala.se

Utbildningschef (Skolchef)
Fredrik Aksell
040-626 87 71
fredrik.aksell@svedala.se

Socialchef
Leena Berlin Hallrup
040-626 81 63
leena.berlinhallrup@svedala.se

Teknisk chef
Fredrik Löfqvist
040-626 81 97
fredrik.lofqvist@svedala.se

Ekonomi- och utvecklingschef
Boris Blumenfeld 
040-626 83 17
boris.blumenfeld@svedala.se

Hr-chef (Personalchef)
Cecilia Kronqvist, tillförordnad
040-626 81 84
cecilia.kronqvist@svedala.se

Kommunikationschef (Informationschef)
Louise Sandell
040-626 81 30
louise.sandell@svedala.se

Publicerad 2018-09-18 kl 14:43
Sidansvarig: Linda Holst
Uppdaterad 2020-03-23 kl 16:06